Na de arrestatie van de Armeens-Apostolische Aartsbisschop Bagrat Galstanyan (foto) afgelopen woensdag, lijken de Armeense autoriteiten nu van plan te zijn nog een bisschop te arresteren.
Vrijdagochtend rukte een speciale politie-eenheid uit om aartsbisschop Mikael Ajapahyan, hoofd van het bisdom Gyumri en Shirak, te arresteren. De aartsbisschop bevond zich in Etchmiadzin, de officiële residentie van de Armeense Katholikos. Volgens BBC-berichten blokkeerde een grote menigte de weg van de autoriteiten en voorkwam daarmee aanvankelijk de arrestatie van de bisschop.
In een officiële verklaring riepen de autoriteiten de bevolking op de situatie niet te laten escaleren en zich niet te bemoeien met overheidsacties met betrekking op wetshandhaving. De autoriteiten drongen er ook bij aartsbisschop Ajapahyan op aan zich niet aan justitie te onttrekken.
Aartsbisschop Galstanyan werd woensdag samen met dertien anderen gearresteerd en aangeklaagd. Hij wordt ervan beschuldigd een complot te hebben beraamd om de Armeense regering omver te werpen, massale onrust te hebben aangewakkerd en terroristische aanslagen te hebben voorbereid. Dezelfde beschuldigingen zijn ook geuit tegen aartsbisschop Mikael. Dit laat het conflict tussen premier Nikol Pashinyan en de Armeens-Apostolische Kerk verder escaleren.