Live Rode Lijn: Al 150.000 deelnemers bij protestmars door Den Haag

Leestijd: < 1 minuut

Zondag 15 juni 2025 – 13:19 uur – Bron: Redactie Kerk/TVWEST – Beeld: MB

-’s Gravenhage- Tienduizenden betogers trekken hedenmiddag voor de tweede keer door de Haagse binnenstad om een rode lijn te trekken tegen het genocidaal geweld van Israël in Gaza. De politie schat het aantal deelnemers op minimaal 150.000 mensen en het aantal blijft groeien. Aanzienlijk meer dan het eerste protest.

Bij de aankondiging van de tweede mars hadden zich al 35.000 mensen aangemeld vandaag mee te zullen lopen. Het overgrote deel van de menigte vandaag deed dat niet en kwam spontaan. Tienduizenden verzamelden zich op het Malieveld en vertrokken rond 13.30 uur richting het Vredespaleis. De groep groeit per minuut.

Het protest wordt georganiseerd door enkele grote organisaties en NGO’s zoals de door wijlen premier Dries van Agt’s TRF, Oxfam Novib, PAX, Amnesty International en Artsen zonder Grenzen. Daarnaast hebben vele tientallen kleinere organisaties de afgelopen weken ook mensen opgeroepen om naar Den Haag te komen.

De organisatoren eisen dat het kabinet zich strenger uitspreekt tegenover het geweld dat Israël gebruikt in Gaza. ‘Demissionair premier Schoof en zijn kabinet weigeren nog steeds een rode lijn te trekken. Daarom doen wij het, net zo lang als nodig is’, meldt de organisatie.

De politie staat rond het Malieveld en op veel plekken van de route langs de weg opgesteld met paarden om het protest in goede banen te begeleiden. Volgens een politiewoordvoerder verloopt het protest uiterst vreedzaam. Volg onderstaand de livestream