Met Sarah Mullally krijgt de Anglicaanse Kerk haar eerste vrouwelijke leider

Leestijd: < 1 minuut

Vrijdag 3 oktober 2025 – 08:06 – Bron: Redactie Kerk/ADN/Chris Naaijer – Beeld: Roger Harris

-Londen-  Voor het eerst in haar geschiedenis heeft de Anglicaanse Kerk van Engeland een vrouw aangesteld om de kerk te leiden: Sarah Mullally. De 63-jarige werd benoemd tot aartsbisschop van Canterbury. Vóór haar hadden 105 mannen deze titel gedragen.

In overeenstemming met de status van de Anglicaanse Kerk als staatskerk, kondigde het kantoor van premier Starmer het besluit aan met de formele goedkeuring van koning Charles.

Vrouwen mogen pas sinds midden jaren negentig priester worden in de Anglicaanse Kerk. Sinds november vorig jaar heeft de Anglicaanse Kerk geen leider meer. Voormalig aartsbisschop Justin Welby trad af vanwege een schandaal rond de doofpotaffaire rond kindermisbruik.

Mullally, gediplomeerd verpleegkundige, werkte in 1999 vijf jaar bij het Britse Ministerie van Volksgezondheid. In 2001 werd zij tot diaken gewijd en in 2006 tot priester. In juli 2015 werd zij tot bisschop gewijd.