-’s Gravenhage- In een nieuwe aflevering van VPRO’s ‘Achter de Frontlinie’ een reportage uit het Haagse, waar – tussen de herrie en de protestborden – een gesprek te zien is met Jan Pronk (85), oud-minister van Ontwikkelingssamenwerking.
Pronk staat op 85-jarige leeftijd nog elke donderdag in de kou voor het ministerie, waar hij protesteert tegen het beleid van zijn politieke opvolgers: hoe Nederland omgaat met het Israël-beleid. Pronk is zeer begaan met de wereldwijde armoedeproblematiek en geldt als de deskundige op het gebied van ontwikkelingssamenwerking.
Bram Vermeulen spreekt met hem over de impact van ontwikkelingshulp. Wat zijn de gevolgen van het terugtrekken van USAID-financiering onder Trump? Maar ook: is ontwikkelingshulp eigenlijk wel echt behulpzaam? Of helpen hulporganisaties falende staten, door gezondheidszorg en onderwijs over te nemen, in de wetenschap dat veel geld afdrijft naar wapens?