Paus benadrukt solidariteit met bevolking Gaza

Leestijd: 2 minuten

Donderdag 18 september 2025 – 10:00 uur – Bron: Redactie Kerk/VM/ADN/Al Jazeera- Beeld: MB

-Vaticaanstad-  Paus Leo XIV heeft zijn diepe solidariteit betuigd “met het Palestijnse volk van Gaza”. De mensen daar leven nog steeds in grote angst en onder onaanvaardbare omstandigheden; zij worden opnieuw gedwongen hun land te verlaten, zei hij gisteren tijdens de algemene audiëntie in het Vaticaan. “Ik herhaal mijn oproep tot een staakt-het-vuren, de vrijlating van de gijzelaars, een diplomatieke oplossing voor de onderhandelingen en volledige eerbiediging van het internationaal humanitair recht”, zei de Pontifex onder luid applaus van duizenden mensen op het Sint-Pietersplein.

5e Gebod

Paus Leo XIV herinnerde aan Gods vijfde gebod, “Gij zult niet doden”, dat door de hele menselijke geschiedenis heen van toepassing is. “Ieder mens heeft altijd een onschendbare waardigheid die gerespecteerd en beschermd moet worden”, benadrukte de Paus. “Ik nodig iedereen uit om zich aan te sluiten bij mijn oprechte gebed voor een spoedige komst van vrede en gerechtigheid”, voegde hij eraan toe.

Paus: “Zij willen -wat er ook gebeurt-  blijven, zij verzetten zich.”

In zijn spirituele onderricht tijdens de algemene audiëntie nodigde de Paus de gelovigen uit om “elke dag een moment van stilte en gebed te vinden om Jezus Christus, onze Heer en God, te ontmoeten en altijd met Hem verenigd te zijn en te blijven.”

“Er moet een oplossing voor Gaza worden gevonden”

Al op dinsdagavond herinnerde Leo XIV de inwoners van de Gazastrook eraan: “Velen weten niet waar zij heen moeten en dat is zorgwekkend”, vertelde hij journalisten bij terugkeer uit de Pauselijke residentie in Castel Gandolfo, waar hij sinds maandag verbleef.

Israël had de bevolking van Gaza bevolen de stad te evacueren en de regio zwaar beschoten. In een telefoongesprek met de pastoor van de enige rooms-katholieke parochie in Gaza, Gabriel Romanelli, meldde de Paus: “Zij willen -wat er ook gebeurt-  blijven, zij verzetten zich.” Er moet een andere oplossing voor Gaza worden gevonden, aldus de Paus.