Maandag 8 juni 2026 – 07.00 uur Bron: Redactie Kerk/Vatican Media – Beeld: MB

MADRID Paus Leo XIV is de eerste Paus die het Spaanse parlement toespreekt. Zijn toespraak tot de Cortes, het parlement in Madrid, staat gepland voor vanochtend.
De Paus zal naar verwachting belangrijke politieke kwesties aansnijden, waaronder de situatie van migranten, de bescherming van mensenlevens en de dialoog tussen verschillende politieke facties. Ook de uitholling van het internationaal recht en de toenemende gewapende conflicten zullen waarschijnlijk ter sprake komen. Voorafgaand aan zijn toespraak in het parlement, op de derde dag van zijn bezoek aan Spanje, zal Leo XIV een ontmoeting hebben met premier Pedro Sánchez, de socialistische leider van een linkse minderheidsregering. De Paus is van plan op te roepen tot verzoening.
In zijn eerste toespraak na zijn aankomst afgelopen zaterdag, in aanwezigheid van koning Felipe VI, verklaarde Leo dat hij naar Spanje was gekomen “om diepere verzoening en samenwerking tussen de verschillende krachten van dit land te bevorderen”. Hij bedankte Spanje ook voor het naleven van het internationaal recht en het multilateralisme en voor zijn “actieve inzet voor vrede en solidariteit tussen de naties”.
Op zondag vierde de Paus een grote openluchtmis in Madrid, waarbij hij katholieken opriep terug te keren naar de kern van hun geloof. Volgens de politie woonden meer dan een miljoen mensen de Pontificale Mis bij.
Ontmoetingen met slachtoffers van misbruik staan op de planning
Hedenmiddag zal Leo XIV mensen ontmoeten die slachtoffer zijn geworden van seksueel misbruik door geestelijken en leken binnen de kerk. Het Vaticaan bevestigde deze ontmoeting pas vrijdagavond.
‘Hedenavond zal de Paus een Mis celebreren in de Almudena-kathedraal. Daarna is een ontmoeting met de lokale diocesane gemeenschap gepland in het Bernabéu-stadion, de thuisbasis van voetbalclub Real Madrid.























