MADRID In Spanje verwelkomt de rooms-katholieke kerk het aangekondigde initiatief van de regering voor de buitengewone massale legalisering van migranten.
Dit is goed nieuws; de bijdrage van veel immigranten aan de samenleving zal worden vergemakkelijkt, aangezien zij al “werken, naar school gaan, gebruikmaken van de gezondheidszorg en sociale diensten”, aldus aartsbisschop Luis Argüello, voorzitter van de Spaanse Bisschoppenconferentie, vanochtend in de krant ‘El País’.
De linkse regering van premier Pedro Sánchez kondigde vandaag aan dat zij een buitengewoon regularisatieproces zal starten. Ongeveer een half miljoen immigranten en asielzoekers die illegaal in het land verblijven, kunnen een verblijfsvergunning aanvragen.
Alle immigranten die kunnen bewijzen dat zij vóór 31 december 2025 al in Spanje waren, kunnen van de procedure profiteren. Zij mogen geen strafblad hebben en moeten op het moment van de aanvraag ten minste vijf maanden in het land hebben gewoond. Dit definitieve bewijs kan bijvoorbeeld worden geleverd door middel van documenten zoals medische verklaringen, huurcontracten, bankafschriften of zelfs gekochte tickets.
Aanvragen voor legalisatie kunnen tot 30 juni worden ingediend. Het initiatief wordt uitgevoerd bij koninklijk decreet. Dit juridische instrument vereist geen bekrachtiging door het parlement. Volgens de voorzitter van de bisschoppenconferentie geeft dit initiatief migranten hun waardigheid terug.























