De Schepping & Rentmeesterschap

Meer dan 100.000 Afrikaanse zaden naar bunker in Noorwegen

Leestijd: 2 minuten

Vrijdag 28 februari 2025 – 13:02 uur –  Bron: Redactie Wereld/IPS – Beeld: Publiek domein-Subiet

-Brussel- In de Wereldzadenbank op Spitsbergen (Zie foto kop artikel) zijn de zaden van Afrikaanse boomsoorten aangekomen, waaronder de iconische baobab. In de bunker, diep onder het ijs, liggen nu meer dan een miljoen zaden.

Opslag in de zadenbank

 

De Wereldzadenbank verzamelt al sinds 2008 zaden van over de hele wereld, om de soortenrijkdom te beschermen. De zaden worden diep in de permafrost van Spitsbergen bewaard in een bunker die zelfs tegen een kernramp bestand moet zijn.

In totaal liggen er nu ruim een miljoen zaden van zesduizend soorten, en deze week zijn daar 120.000 zaden bijgekomen van belangrijke Afrikaanse boomsoorten zoals de anaboom, Egyptische rivierhennep of witte doorn.

De meest iconische is de Afrikaanse baobab, ook wel de “boom des levens” genoemd, omdat hij voedsel, geneesmiddelen en een inkomen levert aan miljoenen mensen.

 

Andere belangrijke soorten dragen bij aan bodemherstel, CO2-opslag of boslandbouw.

Veerkracht

“Door de zaden van die machtige bomen te conserveren, beschermen we niet alleen de biodiversiteit, maar versterken we ook de veerkracht van landschappen en gemeenschappen tegen een veranderend klimaat”, zegt Éliane Ubalijoro, ceo van het Center for International Forestry Research and World Agroforestry.

Het behoud van inheemse soorten is essentieel voor biodiversiteit, klimaatadaptatie en duurzame ontwikkeling, legt ze uit. De Afrikaanse soorten die nu zijn opgeslagen zijn belangrijk voor de voeding, herbebossing en klimaataanpassing in Afrika.

admin

Share
Published by
admin

Recent Posts

Sommige geneesmiddelen doen PFAS sneller uit het lichaam verdwijnen

-Brussel- Bepaalde medicijnen lijken PFAS sneller uit het lichaam te verwijderen. Dat blijkt uit verkennend…

2 uur ago

Bidden voor Jamaica en bijna 5 miljoen ton puin ruimen na doortocht Melissa

-Kingston/Brussel- De verwoestende doortocht van orkaan Melissa heeft in Jamaica meer dan 4,8 miljoen ton puin…

2 uur ago

Hoogfeest Inwijding Basiliek van Sint-Jan van Lateranen

-Vaticaanstad- Paus Leo XIV leidde gisteren het Angelusgebed op het Hoogfeest van de Inwijding van…

4 uur ago

Aanvallen op christenen in Syrië

DAMASCUS Na herhaalde aanvallen op christenen en andere minderheden in Syrië nemen de zorgen over…

6 uur ago

Jongeren negatiever over criminaliteit, bevolkingsdichtheid en mentaliteit

HEERLEN Jongvolwassenen dachten in 2024 vaker dan in 2018 negatief over met name criminaliteit, de…

6 uur ago

Paus spreekt drie uur lang met slachtoffers van misbruik uit België

-Vaticaanstad- Paus Leo XIV heeft gisteren een ontmoeting gehad met 15 mensen die als kind…

24 uur ago